Otwarte praktyki mindfulness online
Zapraszamy na otwarte praktyki mindfulness online pod hasłem „Uważność w czasach pandemii”. Spotkania odbywają się w formie transmisji online na stronie SKN Mindfulness na Facebooku, dwa razy w tygodniu (w środy o godz. 18:30 i w niedziele o godz. 17:00). Więcej informacji: bit.ly/praktyka-online.
Prowadzący: dr Paweł Holas i Filip Kołodziejczyk – certyfikowani psychoterapeuci i nauczyciele mindfulness (Paweł prowadzi spotkania w niedziele, a Filip w środy)
Spotkania są bezpłatne!
Zapisy: Jeśli chcecie otrzymać maila z przypomnieniem o praktyce na 10 minut przed jej rozpoczęciem – zapiszcie się w formularzu: https://forms.gle/koRL2PM31zu6JkwV9

Pogłębione spotkania z mindfulness
Terminy zajęć: w każdą środę, w godz. 18:30-20:30.

Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa e-mailowo: kontakt@iuip.eu.

Pytaliście o możliwość cotygodniowych pogłębionych spotkań dla uczestników naszych treningów i warsztatów i właśnie na takie zajęcia zapraszamy Was już od 22 stycznia! Na wszystkich, którzy chcieliby kontynuować praktykę mindfulness, będziemy czekać w każdy środowy wieczór. Będzie to okazja do wspólnej praktyki oraz podzielenia się doświadczeniami i trudnościami związanymi z codzienną praktyką medytacji, które pomogą nam w utrzymaniu dyscypliny i zaangażowania. Porozmawiamy również o tym, jak wykorzystywać mindfulness do lepszego radzenia sobie z wyzwaniami codziennego życia.

Będą to zajęcia dla wszystkich, którzy chcą kontynuować praktykę uważności, zarówno dla absolwentów treningów MBSR i MBCT, jak i dla osób z własną praktyką medytacyjną.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena pojedynczego spotkania: 70 zł

Weekendowy warsztat „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja”
Termin zostanie ustalony wspólnie z zainteresowanymi osobami.
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailowo: kontakt@iuip.eu

Choć wszyscy pragniemy bliskości, to bycie razem i otwarcie się na drugą osobę, nie zawsze jest łatwe. Tempo dzisiejszego życia nie sprzyja wzajemnemu, głębokiemu poznaniu siebie i swoich potrzeb. Bojąc się zranienia, często zamykamy się w sobie, budujemy mur, w którym cierpimy.

Warsztat zatytułowany „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja” ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania i doświadczenia w jaki sposób możemy pielęgnować i umacniać delikatną materię związku partnerskiego lub innej, ważnej dla nas relacji. Dowiemy się, jak możemy zadbać o to, by rozumieć drugą osobę i samemu być zrozumianym.

W trakcie warsztatu nauczymy się uważnego dialogu, nieagresywnej komunikacji trudności, umiejętności otwierania się na siebie oraz bycia ze sobą i współodczuwania.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla par jak i osób samotnych, chcących nauczyć się uważnej komunikacji. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami

Weekendowy warsztat „Uważne radzenie sobie z trudnymi emocjami”
Termin zostanie ustalony wspólnie z zainteresowanymi osobami.
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailowo: kontakt@iuip.eu

Emocje można traktować jako pewnego rodzaju mądrości, które pojawiają się w naszym życiu w odpowiednim momencie, by pomóc nam je przeżyć w pełni. Niestety wszyscy dobrze wiemy, jak łatwo można dać się im porwać i jakie potrafią wtedy wyrządzić spustoszenie w nas samych i w naszym otoczeniu. Jednak możemy nauczyć się do nich takiego podejścia, które sprawi, że częściej będą one naszym sprzymierzeńcem, niż wrogiem.

Podczas warsztatu będziemy badać, jak w uważny sposób można pracować z trudnymi emocjami, jakie są nasze nawykowe reakcje, jak radzić sobie gdy emocje nas porywają i jak odzyskać spokój, tak, by w bardziej adekwatny i zdrowy sposób zareagować na życiowe trudności.

Warsztat będzie się opierać głównie na bezpośrednim doświadczeniu oraz będzie zawierać elementy teoretyczne. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena dwudniowego warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami

Otwarta praktyka uważności
Terminy zajęć zostaną ustalone po zebraniu grupy.
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailowo: kontakt@iuip.eu

Zapraszamy Was do wspólnej medytacji mindfulness! Otwartą praktykę uważności organizujemy dla Was w sobotnie przedpołudnia (w godzinach 10:30-12:00), aby dobrze zacząć weekend. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników.

Uważność (czyli mindfulness) jest sztuką świadomego życia; doświadczania rzeczywistości ”chwila po chwili”, z ciekawością, w nieosądzający sposób. Podczas naszych spotkań praktykujemy różne rodzaje medytacji pochodzące z programu MBSR (Mindfulness – Based Stress Reduction) Jona Kabat-Zinna.

Medytowanie w grupie pozwala przeżyć zupełnie inne doświadczenia, niż w domu. Jest ono pozbawione różnych „rozpraszaczy”, nie zaprzątamy sobie głowy ilością rzeczy, jaka czeka na nas w domu oraz możemy wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, ani uczestnictwo w naszych kursach. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Uważności i Psychoterapii przy ul. Klarysewskiej 49A. Prosimy zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz ciepłe skarpety.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena: 30 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa e-mailowo: kontakt@iuip.eu.

Menu