Paul Fulton

Fulton_1Paul R. Fulton, Ed.D., współzałożyciel i były prezes Institute for Meditation and Psychotherapy (http://meditationandpsychotherapy.org/).

Twórca certyfikowanego programu szkoleniowego dla pracowników służby zdrowia w Uważności i Psychoterapii. Praktykuje psychologię buddyjską ponad 45 lat, otrzymał inicjację Jukai w tradycji zen w 1972 r. Dr Fulton ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Harvarda w dziedzinie psychologii rozwojowej. Jego praca doktorska dotyczyła natury jaźni wśród buddystów amerykańskich. Jest  współredaktorem  i współautorem książki „Mindfulness and Psychotherapy” (Uważność i Psychoterapia) oraz autorem wielu artykułów i rozdziałów o podobnej tematyce: „Buddhism and World Culture”, „Mindfulness and the therapeutic relationship”, „Wisdom and Compassion in Psychotherapy”, „Begegnung von westlicher Psychotherapie und buddhistischer Geistesschulung”.

Dr Fulton pracuje jako konsultant i superwizor ds. psychologii klinicznej w Klinice Psychiatrycznej, Harvard Medical School.

Christopher Germer

ckgermer

Doktor Christopher Germer wychowywał się w aglomeracji Nowego Yorku i ukończył  Colby College, Waterville, w Maine w roku 1974 z tytułem licencjata w psychologii. Wyjechał wtedy poza kraj, by prowadzić badania selektywnej uwagi w schizofrenii w Uniwersyteckim Szpitalu Psychiatrycznym w Tübingen w Niemczech, oraz by badać autochtoniczne praktyki zdrowia psychicznego w Indiach, we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Psychicznego w Bangalore.  To właśnie tam dr Germer zafascynował się różnorodnością ćwiczeń jogi i medytacji, a następnie wracał tam wielokrotnie w późniejszych latach aby się uczyć pod okiem różnych nauczycieli.

W roku 1978 Dr Germer wkroczył w obszar psychologii klinicznej kończąc studia magisterskie przy Temple University w Filadelfii, Pensylwania, otrzymawszy tytuł magisterski w 1980 roku i doktorski w 1984 r. Dr Germer otworzył prywatna praktykę w roku 1985, a także pracował na części etatu w stanowym szpitalu psychiatrycznym i udzielał konsultacji w szpitalu dla terminalnie chorych. Od 1984 pracował również jako superwizor w Szpitalu Cambridge jako kliniczny instruktor psychologii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda.

W 1985 Dr Germer dołączył do grupy studiującej Buddyjska psychologię i psychoterapię, z której wyłonił się Instytut Medytacji i Psychoterapii w 1996 roku. Celem Instytutu jest nauczanie profesjonalistów z obszaru zdrowia psychicznego – integracji psychologii buddyjskiej ze współczesną psychoterapią. W 2005 roku wspólnie z dr Fultonem jako redaktorzy opublikowali książkę “ Mindfulness and Psychotherapy” (Uważność i Psychoterapia), która wkrótce zostanie wydana w Polsce nakładem wydawnictwa WUJ.

Dr Germer obecnie dzieli swój czas równomiernie między praktyką kliniczną a uczeniem i pisaniem. Jest współ-dyrektorem dorocznej konferencji “Medytacja i Psychoterapia” odbywającej się na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda. Dr Germer jest oddanym studentem medytacji wglądu (vipassana) we Wspólnocie Medytacji Wglądu w Barre w Massachusetts. Jego głównym zainteresowaniem klinicznym oprócz uważności jest samo-współczucie,  dające dobre efekty do radzenia sobie z intensywnymi i trudnymi emocjami. Rozwijając to podejście, Dr. Germer i Dr. Kristin Neff (University of Texas) stworzyli 8-tygodniowy trening Uważnego Samo-Współczucia (mindful self compassion), który szybko rozpowszechnił się na całym świecie.

Menu