Mindfulness – Trening MBSR

Trwają zapisy do nowej grupy stacjonarnej!MBSR

Na całość treningu składa się 9 spotkań grupowych raz w tygodniu (w godz. 18:30-21:00) oraz dodatkowo kilkugodzinne spotkanie w weekend (tzw. „Dzień Uważności”). Pierwsze zajęcia mają charakter organizacyjno-zapoznawczy. Prowadzący to certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness – Filip Kołodziejczyk.

Zapraszamy również na trening w wersji on-line!

 

Kiedy? Trwają zapisy do grupy, początek: październik/ listopad 2020. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w środy, stacjonarnie w naszym Instytucie (przy ul. Klarysewskiej), przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Czas trwania 8 spotkań formalnych to 2,5h.

Trwają zapisy do grupy MBSR on-line. Planowany początek zajęć: październik/ listopad 2020.  Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, we wtorki na platformie Zoom.

Jak się zgłosić? Zapisy przyjmujemy na maila : kontakt@iuip.eu. Jeśli mają Państwo jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu. Podczas rejestracji obowiązuje wpłata zadatku w wysokości 350 zł.
Ile to kosztuje? Całkowity koszt treningu (warsztaty i materiały):
Koszt treningu to 1200 zł
Koszt treningu on-line to 1099 zł
Jeśli jednak podana kwota jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie w zajęciach – prosimy o kontakt.

MBSR (Mindfulnes-Based Stress Reduction) czyli Program Redukcji Stresu oparty na Uważności został stworzony w 1979 roku przez prof. Jona Kabat-Zinna na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts.

MBSR jest obecnie popularny i dostępny prawie na całym świecie, dzięki certyfikowanym nauczycielom i wyspecjalizowanym, często oficjalnym medycznym ośrodkom  w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych realizowany jest w ponad 250 centrach medycznych.

Trening Uważności  – wyniki badań (m in. meta-analiza Grossman, 2004 – obejmująca 64 badania empiryczne):

  • Uważność obniża fizyczne i psychiczne symptomy stresu.
  • Poprawia psychologiczne  funkcjonowanie (mental health) w obszarach jakości życia, optymizmu i pozytywnych emocji.
  • Pomaga radzić sobie z lękiem, kłopotami ze snem oraz depresyjnością.
  • W znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie i fizyczne (physical health) zmniejszając: ból fizyczny, objawy medyczne, fizyczne niedomaganie w różnych chorobach psychicznych i somatycznych.
  • Poprawia koncentrację i pamięć.

Wstępne dane dotyczą m in.: różnych nowotworów, cukrzycy typu II, łuszczycy, choroby niedokrwiennej serca, fibromialgii, ADHD, otyłości, napadów żarłoczności.

Menu