Zapraszamy Cię do skorzystania z szerokiej oferty proponowanej przez Instytut Uważności i Psychoterapii, w ramach którego prowadzone są warsztaty Uważności, terapia indywidualna oraz grupowa oparte na nurcie poznawczo-behawioralnym oraz Mindfulness i Compassion.

Filip Kołodziejczyk

filip.koodziejczyk.foto_.mae_-300x260

Jestem psychologiem, trenerem, psychoterapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem MBSR i terapeutą MBCT (www.institute-for-mindfulness.eu/mbct.html). Ukończyłem pierwszy w Polsce trening nauczycielski prowadzony przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approches. Obecnie jestem mentorem dla nauczycieli uważności w ramach tego Instytutu. Jestem absolwentem magisterskich studiów o specjalizacji „psychologia zdrowia i psychoterapia”. Ukończyłem 4-letnie szkolenie terapeutyczne metodą psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Obecnie jestem w procesie certyfikacji. Posiadam wieloletnią praktykę w prowadzeniu terapii indywidualnej oraz warsztatów profilaktycznych i rozwojowych m. in. w tematyce: Komunikacja w grupie, Uzależnienia, Autoprezentacja, Redukcja stresu, Asertywność. Mam doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Głównym obszarem moich zainteresowań i specjalizacji jest tak zwana Trzecia Fala terapii czyli nurt psychologii poznawczo-behawioralnej (MBSR/MBCT, DBT, ACT, CMT/CFT, MCT), w którym to kierunku nieustannie się rozwijam. Jestem członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mindfulness oraz członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Dr hab. n med. Paweł Holas

pawel_holas

Certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności: Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) oraz Programu Redukcji Stresu Opartego na Uważności (MBSR) (wydane przez IMA) i Uważnego Współczucia do Siebie (MSC, wydany przez Center for Mindful Self-Compassion), nauczyciel i superwizor MBCT. Terapeuta i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), psychiatra, seksuolog. Współzałożyciel (w 2008 roku) i pierwszy Prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (PTM), obecnie członek zarządu PTM.

Współzałożyciel Instytutu Uważności i Psychoterapii oraz Prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness (FRM), w ramach której kieruje szkoleniem nauczycielskim Terapii Poznawczej Opartej na Uważności realizowanym we współpracy z Oxford Mindfulness Center. Jestem kierownikiem studiów podyplomowych „Uważność i Współczucie. Fundamenty, badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS oraz członkiem Mindfulness International Integrity Network – międzynarodowej grupy naukowców i praktyków wypracowującej standardy szkoleniowe i etyczne podejść opartych na uważności. Uczeń Jona Kabat-Zinna – twórcy programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR), którego zaprosił w 2009 roku do Polski. Współorganizator międzynarodowej konferencji poświęconej uważności w 2008 roku na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz konferencji „Gdziekolwiek jesteś bądź – Społeczny wymiar uważności” w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w styczniu 2019 roku.

Posłuchaj i zobacz:

Ewelina Tur

Jestem psychologiem w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Mindfulness. W swojej pracy zawodowej i klinicznej interesuję się wykorzystaniem mindfulness (w szczególności terapii poznawczej opartej na uważności – MBCT oraz terapii poznawczej opartej na uważnym samo-współczuciu – MSC) w psychoterapii osób cierpiących na zaburzenia nastroju. Prowadzę warsztaty oparte o program redukcji stresu oparty na uważności – MBSR. Obecnie pracuję również jako asystent dydaktyczny w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Specjalizuję się m.in. w terapii zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń stresowych pourazowych PTSD, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, rehabilitacji neuropsychologicznej osób starszych. Pracuję także z osobami borykającymi się z problemem wypalenia zawodowego, negatywnymi skutkami stresu czy kryzysami egzystencjalnymi. Poza zagadnieniami związanymi z psychoterapią, moje projekty badawcze dotyczą wpływu błędów poznawczych na efektywność działań charytatywnych.

Jolanta Berezowska

jolanta_berezowska

Certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności, certyfikowany psychoterapeuta, nauczyciel i superwizor Psychoterapii Ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym i Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Uczennica Ivana Miltona, ukończyła trening Mindfulness Practice in the Buddhist Tradition. Uczestnik konferencji Mindfulness „Theory and Practice” oraz warsztatów prowadzonych przez Jon Kabat-Zina. Przez wiele lat pracowała w szpitalach i poradniach psychiatrycznych oraz przez 10 lat na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie prowadzi praktykę prywatną, w ramach której łączy w terapii indywidualnej, rodzinnej i par podejście uważności z innymi nurtami terapii. Prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów m. in. na  temat terapii zaburzeń odżywiania, terapii uzależnień, terapii traumy, terapii depresji. Wielokrotnie występowała na konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcje Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz na Międzynarodowych Konferencjach Ericksonowskich.

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:

Michael Sanderson

Urodził się w Londynie. Z wykształcenia humanista i ekonomista (MBA, Wharton School, University of Pennsylvania USA i York University, UK). Od 22 lat mieszka w Polsce. Od ponad 10 lat praktykuje medytację mindfulness, uczestnicząc w warsztatach i odosobnieniach medytacji buddyjskiej i chrześcijańskiej, współprowadząc grupy praktykujące mindfulness. Kursy MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) prowadzi od 2011 roku. Certyfikowany przez IMA (Niemcy). Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli mindfulness w Polsce: ponad 600 godzin prowadzonych zajęć mindfulness, w tym 30 kursów MBSR (dla uczestników indywidualnych, nauczycieli szkolnych, pracowników podziemnych) i kursy dla młodzieży.

Nauczyciele:

  • Thich Nhat Hanh – poeta, myśliciel, mnich buddyjski; autor kilkudziesięciu książek o sztuce życia w realiach współczesnego społeczeństwa Zachodu
  • Linda Lehrhaupt – nauczycielka Tai Chi, Mindfulness i buddyzmu zen; założycielka jednej z pierwszych instytucji szkoleniowych dla nauczycieli Mindfulness
  • córki – Emma i Ada.

Jego pasją jest komunikacja w różnych językach – zarówno werbalnych jak i wizualnych (sztuka, architektura, projektowanie wnętrz). Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi na warmińskiej wsi.

Cezary Skura

Cezary_SkuraJestem psychologiem społecznym, absolwentem Uniwersytetu SWPS. Odbyłem szkolenie nauczycielskie dla nauczycieli MBSR/MBCT według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech, pod kierownictwem Lindy Leurhapt. Jestem członkiem komisji etyki Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także jestem członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR / MBCT. Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuję się od ok. 20 lat i w ramach tych podejść prowadzę kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu terapii Gestalt, które to podejście bazuje między innymi na uważności „tu i teraz”.  Prowadzę kursy, szkolenia i sesje indywidualne np. jako wsparcie procesu psychoterapii.

Współprowadziłem projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche. Mam na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów i sesji indywidualnych. W pracy z człowiekiem stosuję podejście holistyczne, podejście Gestalt, psychologię zorientowaną na proces POP, podejście systemowe, oraz korzystam także z innych nurtów. Bliskie jest mi podejście eklektyczne/integracyjne. Pracuję z grupami, firmami, a także indywidualnie. Szanuję dynamiczny i specyficzny proces, który jest zawsze inny, zarówno dla określonej grupy osób jak i dla konkretnego człowieka i pracuję w odniesieniu do tego procesu. Rozumiem, że uszanowanie indywidualnej i grupowej specyfiki, pomaga mi się adekwatnie odnieść do sytuacji, czy energii z którą pracuję i skutecznie pracować nad zmianą.

Jestem także zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji buddyzmu tybetańskiego Bon, prowadzę warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jestem instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadzę regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuję warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji. Jestem uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, którego jest moim głównym nauczycielem, choć uczę się także od innych, zarówno wschodnich jak i zachodnich nauczycieli.  Od wielu lat mam więc okazję przyglądać się i uczyć uważności, medytacji, zarówno w aspekcie konkretnych tradycji duchowych, jak i w aspekcie uniwersalnym, takim jak np. Mindfulness. Bardzo zajmuje mnie odnajdywanie i uczenie uniwersalnych metod, czy technik, które są wspólne dla wszystkich ludzi, niezależnie od tradycji, a które to dają zręczne środki do rozwoju, pracy z problemami, odkrywania naturalnego potencjału człowieka czy oferują metody prowadzące do wyzwolenia się od cierpienia, pozwalając żyć szczęśliwiej i pełniej. Pracuję z ciałem, oddechem, energetyką człowieka, umysłem, i uczę sprawdzonych metod w tych obszarach. Przebyłem kurs pracy z ciałem, elementów Shiatsu z Claudią Berettą z Włoch i podstawowy poziom systemu Shiatsu u Ani Litkie i Ewy Tarasewicz. Posiadam dyplom masażysty, w zakresie różnych form masażu i podstaw akupresury. Interesuję się szeroko pojętą twórczością, i posiadam uprawnienia do prowadzenia treningów twórczości oraz diagnozy twórczości. Mam za sobą wiele warsztatów z zakresu pracy psychologicznej, pracy z ciałem, psychoterapii, wieloletnią psychoterapię własną w formie grupowej i indywidualnej oraz ponad 17 lat doświadczenia w praktyce medytacji pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, zarówno z tradycji wschodnich jak i zachodnich. Cenię sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Interesuję się także sportem, sztukami walki, ćwiczę jogę, uwielbiam muzykę, przyrodę i wszystko co lata.

Menu