NASZE PUBLIKACJE

KSIĄŻKI

Mindfulness. Trening uważności

Autorzy: Williams Mark, Penman Danny

Praktyka uważności dla początkujących

Autor: Jon Kabat-Zinn

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że pełnia jest już w nas.Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości osiągnięcia poczucia płytkiego zadowolenia, ale dotarcia do pogłębionej harmonii, która przeniknie całą naszą egzystencję.

Dzięki mindfulness możesz nauczyć się w jaki sposób przekształcić swoje myślenie, uczucia, karierę oraz relacje z osobami, które kochasz, aby pozostawać w zgodzie i równowadze ze swoim prawdziwym „ja”.

Dziecko wolne od stresu

Autor: Susan Kaiser Greenland

To przełomowa książka oparta na programie stworzonym przez dr Jona Kabat-Zinna, która pomaga dzieciom zmniejszyć stres i radzić sobie w sytuacjach napięć.Teraz również dzieci mogą się nauczyć tego, jak sobie pomóc, stosując znane i sprawdzone od stuleci metody. Te oparte na zabawie i przyjazne dzieciom techniki wzmacniają ich wewnętrzną i zewnętrzną świadomość i uwagę, co wpływa pozytywnie na wyniki w szkole i sporcie, a także umiejętności interpersonalne i emocjonalne, jednocześnie wyposażając je w narzędzia walki ze stresem i przezwyciężania specyficznych problemów, takich jak bezsenność, objadanie się, ADHD, nadmierny perfekcjonizm, niepokój i chroniczny ból.Po tym jak techniki uważnej obecności pomogły milionom dorosłych, czas na uważność wśród dzieci w szkołach podstawowych.Uważna obecność pozwala nam skupić uwagę na tym, co dzieje się wewnątrz nas – na myślach, uczuciach i emocjach – dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć to, co dzieje się z nami. Dzięki tej książce również dzieci pomiędzy czwartym a osiemnastym rokiem życia będą mogły odnieść rozległe korzyści płynące z treningu uważności, korzystając z dostosowanych do wieku ćwiczeń, piosenek, gier i bajek. Są one owocem ponad dziesięcioletniego doświadczenia Susan Kaiser Greenland w uczeniu dzieci uważnej obecności.

Życie – piękna katastrofa

Autor: Jon Kabat-Zinn

Stres otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka Życie piękna katastrofa powstała podczas słynnego programu ograniczania stresu w oparciu o samoświadomość. Jon Kabat-Zinn wskazuje w niej, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha. Opisane przez niego praktyki uczą, jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem – przyczyną wielu chorób. Można się dowiedzieć, jak łatwo ograniczyć niepokój i uczucie paniki, jak dzięki jodze i medytacji odzyskać równowagę, poprawić jakość życia i relacji z innymi.

Gdziekolwiek jesteś, bądź: Przewodnik uważnego życia.

Autor: Jon Kabat-Zinn

Punktem wyjścia książki J.Kabat-Zinna są doświadczenia zebrane w założonej przez niego Klinice Łagodzenia Stresu, w której od wielu lat znajdują pomoc menedżerowie, prawnicy duchowni ludzie różnych zawodów, ras i religii. Kabat-Zinn wyjaśnia w swej książce, w jaki sposób praktyka medytacji prowadzi do bardziej świadomego, uważnego życia i większej skuteczności w działaniu.

Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzicielstwa

Autor: Jon Kabat-Zinn i Myla Kabat-Zinn

Dary codzienności to najkrócej książka o roli uważności w wychowaniu. Pierwszym wątkiem książki jest pokazanie, że wychowywanie dzieci to nie tylko czas, uwaga, troska i praca poświęcone dzieciom, lecz że rodzice w każdej chwili jaką spędzają z dziećmi, mają unikalną szansę, żeby zająć się samym sobą. Tytułowe dary codzienności to wszystkie codzienne zdarzenia związane z wychowywaniem, dzięki którym rodzice mogą zwrócić uwagę na samych siebie, na swoje emocje, nawyki, uprzedzenia, błędy wychowawcze, których ofiarą byli sami. Pod tym względem książka Jon Kabat Zinna jest niezwykle odkrywcza, a jej lektura odsłania przed każdym rodzicem wymiar wychowania, o którym nikt inny w taki sposób nie pisze. Drugim ważnym wątkiem książki są wskazania, jak w wychowaniu zadbać o rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci.

Świadomą drogą przez depresję

Autorzy: Mark Williams, John Teasdale, Zindel Segal i Jon Kabat-Zinn

Autor wspólnie ze specjalistami terapii poznawczej z Oxfordu, Cambridge i Toronto, prof. dr. Markiem Williamsem, dr. Johnem Teasdaleem i dr. Zindelem Segalem przedstawia praktyczne zastosowanie MBCT, terapii poznawczej opartej na uważności. Autorzy odkryli psychologiczny mechanizm powstawania depresyjnych wzorców przeżywania. Ponieważ mechanizm ten opiera się na automatyzmie reakcji na myśli, uczucia i zdarzenia, terapia polega na przerywaniu błędnego koła poprzez świadomy powrót do bieżącego doświadczenia, chwila po chwili. Zgodnie z doświadczeniami wielu pokoleń medytujących buddystów, a także pacjentów MBCT na Zachodzie, tym co ułatwia utrzymanie owego kontaktu z chwilą bieżącą jest świadomość oddechu i ciała. Książka jest poradnikiem samopomocy dla osób o skłonnościach do depresji lub pogrążania się w dręczących myślach na własny temat. Proponuje konkretne ćwiczenia i jest ilustrowana wieloma przykładami z życia. Załącznikiem do książki jest płyta CD z instrukcjami do ćwiczeń uważności.

Terapia poznawcza depresji oparta na uważności

Autorzy: Zindel V. Segal , J. Mark G. Williams , John D. Teasdalen

Nowa koncepcja profilaktyki nawrotów. Książka dla profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym.

Uważność w jedzeniu.

Autor: BAYS JAN CHOZEN

Przedmowa: Jon Kabat-Zinn

Jeśli całym sercem oddasz się opisanym w tej książce praktykom, będziesz wdzięczny sobie i doktor Bays za odzyskanie przyjemności płynących z jedzenia w uspokojeniu i radości.
Jon Kabat-Zinn

Jak wytrenować dzikiego słonia.

Autor: BAYS JAN CHOZEN

Polecamy również książki Thich Nhat Hanha:

  • Cud uważności. Prosty poradnik medytacji
  • Spokój to każdy z nas
  • Słońce moim sercem
  • Zrozumieć nasz umysł

Księgarnia internetowa, w której można znaleźć książki na temat uważności w dobrej cenie: http://www.psyche.pnet.pl

Menu